MERT SEFA ÜNAL

YAZILIM/PROGRAMLAMA

FRONT-END, MATLAB, SQL VE DAHASI


Dizüstü, ProgramlamaMühendislik öğreniminde matlab ve fortran eğitimleri ile yazılım dünyasına başladım. Çalışma ortamını daha çok sevdiğim matlab üzerine devam ettim. Mühendislik eğitimim boyunca çeşitli kodlar yazdım. Mühendislik hesapları gereğince sayı çalışmalarında hassas davrandım. Yazdığım kodları veri doğrulamalarını yaparak devam ettim. Böylece algoritma tasarımı, operatörler ve test konusunda kendimi geliştirdim.

Matlab ile kod geliştirmeye mühendislik yüksek lisansında devam ettim. Tez kapsamında verilen parametrelere göre sentetik veri oluşturup grafiklerini çizen program yazdım. Aynı programı geliştirerek farklı alt programlarla veride kaynak tipini değiştirerek farklı modeller ürettim. Üretilen verilerden analiz incelemeleri ile değerlendirmelerini yaptım.

Çalışma hayatımda bir yandan merak ettiğim yazılım dünyasına devam ettim. Kendi çalışmalarım ile SQL öğrendim. PostgreSQL ile temel çalışmalar yaptım. Sonrasında HTML ile temel olarak CSS ve Javascript çalıştım. Bu web sitesini de bu bilgilerimle düzenledim.

Angular ile yapılacaklar (to-do list) web yazılımı yazdım. Projeyi geliştirerek ödeme takibi yapılabilen yeni bir proje oluşturdum. Front-End geliştiriciliğe boş zamanlarımda dahil olduğum bir serbest proje ile devam ettim.

Yapay zeka projeleri ile ilgiliyim. Yapay sinir ağlarını araştırdım ve matlab’de uyguladım. Şimdi ise phyton ile ilgiliyim. Gelişen dünyada artan verilerin değerlendirilmesinin her geçen gün daha da önemli duruma geldiğini görüyoruz. Bu nedenle veri analizi üzerine kendimi geliştirmeyi planlıyorum.


YETENEKLER/YETKİNLİKLER

HTML CSS Javascript
Angular Matlab SQL
Arayüz Geliştirici Web Geliştirici UI/UX
Yapay Sinir Ağları Veri Analizi Phyton(Yeni)
EĞİTİM/AKADEMİK